Inter Schools Results Sunday 17th November

November 18, 2019

Jumpinaction  Secondary InterSchools Team Competition
1 SCHOOL Santa Sabina Dominican College CHEF D’EQUIP
A Allison Flynn Alfie 1st 0
B Kate Haughton Bently
C Amy Ennis Crosbie Loki
D
2 SCHOOL lusk cc
A mia griffith blueberry 2nd   4
B jack atkinson duchess
C mary atkinson millie
D
3 SCHOOL. LORETO ST STEPHENS GREEN CHEF D’EQUIP HANNAH HORGAN
A CIARA O’SULLIVAN DALE 3rd 4
B PHOEBE HORGAN EDDIE
C FAYE CREEDON ADAJEO
D KATE HORGAN TED
4th newpark comprehensive
A amelia bolger cloon dancer 4th 8
B ally murphy highway lady
C elsie barry ringwood cupid
D
5th SCHOOL dunshaughlin /mercy CHEF D’EQUIP charlotte dillon
a charlotte dillon romeo 5th 8
b ellen mcgrath rusty
c yasmin murray jack
d jill brown bella
SCHOOL. LORETO BALBRIGGAN SEN CHEF D’EQUIP CIARA LATIMORE
a RUTH BARRETT STORM 12
b SARAH MCNALLY NELLY
c EABHA TULY PUZZLE
d LAURA ANDREWS JACK MACK
Jumpinaction Secondary Individual Results
1 SUTTON PARK STRYPES ISLA SMITH 41.1
2 MERCY COLLEGE BELLA JILL BROWN 44.09
3 LORETO BALBRIGGAN PUZZLE EABHA TULLY 47.42
4 LORETO BALBRIGGAN ADAIGO FAY CREEDON 57.76
Dressage by design Primary Interschool Team
1ST SCHOOL CORDUFF 2 CHEF D’EQUIP CLAUDIA CARROLL
CLAUDIA CARROLL kate
RUARI O’NEILL POLLY
julia white bonnie
AILBHE HARTFORD RICHIE
2ND SCHOOL CORDUFF CHEF D’EQUIP claudia carroll
ALICE HARTFORD GALE
CHARLIE HARTFORD ANNA MAY
LILE TULLY BUZZ
PIPPA CARROLL DESSIE
3RD SCHOOL Headfort CHEF d’EQUIP Edward Galvin
Lauren Callery Double Trouble
Grace Galvin Jake
Daniel Callery Kiltegan Lass
Willow Galvin Little Lord Byron
4TH SCHOOL ST ANDREWS CURRAGHA YELlOW CHEF D’EQUIP claire greene
TARA KEOGH SUGAR
HARRY GRENE SHANNY
MAGGIE CAFFREY LUNA
JULIETT HEATHER TOBY
5TH SCHOOL ST ANDREWS CURRAGHA GREEN CHEF D’EQUIP claire greene
IMOGEN HORGAN FLEUR
CHARLES DOWSE DARCY
KIRSTY GREENE CHICCO
EMMA BROOKS JESSIE
6TH SCHOOL. Gael Scoil Na Cill/ Moynalvey NS CHEF D’EQUIP barry tormey
Siun Tormey Cicero
Lottie Cosgrove Apples
Ailbhe Tormey The Grey Knight
Suzie Cosgrove Toodles
Dressage by Design Primary Open Individual
1 corduff polly ruari o’neill
2 corduff apollo ruari o’neill
3 st andrews shannie Kirsty greene
4 corduff richie ailbhe hartford
5 scoil naoimh brid cds cusheen freddie lilly sullivan
6 st andrews charmer kevin doyle
Dressage by design Primary Novice Individual
DIVIDED BETWEEN;
HOLY ROSARY MARLTON FERN ABBI MAE DELANEY
ROLESTOWN ABI O’BRIEN  LAWLER BLESSINGTON WILLOWFLY
dunsany strider daisy mcmorrow
dunsany bart ruby mcmorrow
ST SEACHNAILLS PUZZLE POPPY O’DWYER
BKLC CALYPSO JODIE KIDD